Resinex svetainėje naudojami slapukai ir panašios technologijos, siekiant geriau suprasti Jus dominančius produktus, tam, kad galėtume Jums asmeniškai suteikti daugiau informacijos. Tęsdami naršymą svetainėje, Jūs sutinkate, kad mes naudotume slapukus. Sužinokite daugiau apie slapukus ir kaip juos valdyti

PVDF - Polivinildenefluoridas

PVDF (polyvinylidene fluoride arba polyvinylidene difluoride) – tai labai inertiškas specifinis termoplastinis fluoropolimeras. PVDF gaunamas polimerizuojant vinilideno difluoridą.

PVDF dervos dažniausiai būna granulių pavidalo, kad būtų lengviau maišyti, lieti ir formuoti ekstruzijos būdu (kaip ir kitus standartinius termoplastikų polimerus) ir smulkių miltelių pavidalo tirpalams bei užpildams gaminti, bei apdirbti rotacinio liejimo būdu.

PVDF liejimo ir ekstruzijos būdu gaminamos ilgą laiką sąlyčiui su agresyviomis cheminėmis medžiagomis skirtos atsparios detalės. PVDF chemiškai atsparus halogenams (chlorui, bromui, fluorui, jodui) ir stiprioms rūgštims net ir aukštoje temperatūroje. Dėl natūralaus atsparumo užsiliepsnojimui, laidų izoliavimui skirtos PVDF dervos gali būti eksploatuojamos 175°C temperatūroje.

PVDF cheminė formulė.

Kompanija Arkema yra didžiausia pasaulyje [b]PVDF gamintoja. Šios kompanijos gamyklų yra JAV, Prancūzijoje bei Kinijoje. Arkema gamina homopolimerus ir kopolimerus, kurių pavadinimai yra Kynar® bei Kynar Flex®.

Kynar® polivinildenefluoridas (PVDF) pradėtas gaminti 1965 metais ir naudotas dirbant su cheminėmis medžiagomis, laidų izoliacijų ir gaubtų gamybai, šiuo metu Kynar® PVDF tapo labai paklausia medžiaga įvairiems specialios paskirties gaminiams.

Kynar Flex® PVDF komerciniais tikslais pradėtas gaminti aštuoniasdešimtaisiais, jis pasižymi panašiomis savybėmis kaip Kynar®, bet yra lankstesnis, kad įgyvendintų naujų gaminių poreikius.

Pagrindinės PVDF savybės

  • Lengvas apdirbamumas (kaip ir standartinių termoplastinių polimerų)
  • Didelis atsparumas cheminėms medžiagoms net ir aukštoje temperatūroje
  • Atsparumas užsiliepsnojimui
  • Išskirtinis atsparumas UV ir spinduliavimui
  • Ypač menkas mikrobiologinis užteršiamumas
  • Atsparumas dilimui

Dėl aukščiau išvardintų savybių PVDF tinka naudoti:

  • Produktų gaminimui liejimo būdu: iš PVDF gaminamos detalės chemijos, branduolinei, farmacijos, maisto ir gėrimų, elektros prekių ir automobilių gamybos pramonei.
  • Vamzdelių gamybai: PVDF naudojamas vieno sluoksnio bei daugiasluoksnėms struktūroms, skirtoms farmacinių medžiagų, gėrimų, cheminių medžiagų ir kuro pramonėje.
  • Įvairių dangų gamybai: PVDF derva ypač tinka įvairioms dangoms gaminti. Įvairių rūšių PVDF galima paskleisti dispersijos, skaidymo ir purškimo būdu. Šios dangos naudojamos architektūroje, automobilių, farmacijos ir puslaidininkių pramonėje.
  • Polimerų apdirbimo papildai: PVDF pagrindu gaminami priedai yra skirti termoplastinių dervų ekstruzijos procesui palengvinti. PVDF PPA gali būti naudojamas pūstų ir lietų plėvelių gamybai, pūtimo būdu formuojamų gaminių gamybai, vielos ir laidų padengimui, vamzdžių, vamzdelių bei pluošto gamybai ekstruzijos būdu.
Mes siūlome: