Resinex svetainėje naudojami slapukai ir panašios technologijos, siekiant geriau suprasti Jus dominančius produktus, tam, kad galėtume Jums asmeniškai suteikti daugiau informacijos. Tęsdami naršymą svetainėje, Jūs sutinkate, kad mes naudotume slapukus. Sužinokite daugiau apie slapukus ir kaip juos valdyti

PLA – polilaktinės rūgšties biopolimeras

PLA arba polilaktinė rūgštis gaminama iš biologinės kilmės žaliavose esančios dekstrozės (cukraus). Tai populiariausias ir vienintelis pasauliniu mastu gaminamas bioplastikas arba biopolimeras. Bleiro mieste (Nebraska) Natureworks kompanijai priklausanti gamykla per metus pagamina apie 130 000 tonų PLA, rinkoje žinomu Ingeo pavadinimu.

PLA cheminė formulė.

PLA galima lyginti su PET-A, juos net galima apdirbti tomis pačiomis pramoninėmis pūtimo, ISBM ir terminio formavimo mašinomis. Kai kurios šio biopolimero rūšys pasižymi didesniu MFI koeficientu ir gali būti naudojamos gaminiams liejimo būdu gaminti, todėl gali pakeisti polistirenus (PS).

Šisbiopolimeras ypač tinka pluošto gamybai ekstruzijos būdu ir gali pakeisti polipropileną (PP).

Tam tikrose aplinkos sąlygose PLA yra biologiškai skaidi. PLA (polylactic acid) produktus galima komposuoti pramoniniuose įrengimuose, kur reikia palaikyti didesnę nei 70°C temperatūrą ir didesnį nei 70% oro drėgnį. Ši medžiaga yra higroskopiška, todėl prieš perdirbimą, dažniausiai, ją reikia išdžiovinti. Visos šio biopolimero rūšys yra biologiškai skaidžios ir turi sertifikatą EN12342.

Ši medžiaga dažnai naudojama mišiniuose arba junginiuose, norint pagerinti galutinio produkto savybes.

Standartinės PLA rūšys yra skaidžios ir labai žvilgios.

PLA (polylactic acid) dažniausiai naudojama:

  • Pluošto gaminimui ekstruzijos būdu: arbatos maišeliams, drabužiams.
  • Produktų gaminimui liejimo būdu: dėklams.
  • Junginiams: su medžiu, PMMA.
  • Terminiam formavimui: dėžutėms su prijungtu dangteliu, sausainių padėklams, puodeliams, kapsulėms kavos aparatams.
  • Produktų gaminimui pūtimo būdu: negazuoto vandens, šviežių sulčių buteliams, kosmetiniams buteliukams.