Resinex svetainėje naudojami slapukai ir panašios technologijos, siekiant geriau suprasti Jus dominančius produktus, tam, kad galėtume Jums asmeniškai suteikti daugiau informacijos. Tęsdami naršymą svetainėje, Jūs sutinkate, kad mes naudotume slapukus. Sužinokite daugiau apie slapukus ir kaip juos valdyti

gumos pagamintų produktų galima rasti kone visose modernaus gyvenimo sferose - nuo padangų ir automobilių dalių iki pramoninių žarnų, grindų dangų, maisto pramonei ir medicinai skirtų produktų bei klijų – gumos gaminių galima rasti praktiškai visur.

Kasmet pasaulyje pagaminama, parduodama ir sunaudojama apie 25 milijonai tonų natūralios ir sintetinės gumos. Augant pasaulinei ekonomikai, plečiantis besikuriančių ekonomikų industrializacijai, gumos ir gumos produktų poreikis nuolat didėja.

Nuo seno pasaulyje yra naudojama natūrali guma; iki šiol ji sudaro apie 40% pasaulyje sunaudojamos gumos kiekio (kiek daugiau nei 10 milijonų tonų per metus) ir jos poreikis nuolat tik didėja. Natūrali guma išgaunama iš brazilinių kaučiukmedžių (Hevea Brasiliensis), kurie auga Pietų Amerikoje.

Natūrali guma – tai natūraliai atsirandantis cis-poliizoprenas. Tipinį natūralios gumos pavyzdį sudaro apie 94% poliizopreno su natūralių dervų ir baltymų priemaišomis bei nedideliu kiekiu pelenų, žemių ir vandens. Tai natūralios dervos ir baltymai suteikia cis-poliizoprenui unikalias natūraliai gumai būdingas savybes.

Šiuo metu daugiausiai natūralios gumos išgaunama Tailande, Indonezijoje, Malaizijoje, Indijoje, Vietname ir Kinijoje. Kasmet vis daugiau natūralios gumos išgaunama ir Vakarų Afrikoje. Natūrali guma gaminant išskirstoma pagal jos vizualias savybes: rumbuoti rūkyti lakštai - RSS (angl. Ribbed Smoked Sheets), nuo 1 iki 5 numerio, Rudas ir blyškus krepas. Techniško gumos apibrėžimo schema (TSR) prieš 50 metų buvo sukurta Malaizijoje tam, kad būtų galima nesudėtingai pateikti naudotojui išmatuojamus duomenis apie gumos savybes. Dabar TSR markėmis (SMR-10, SIR-20 ir SVR-CV60 ) žymima kone 80% pasaulyje pagaminamos ir sunaudojamos gumos.

Sintetinė guma pirmą kartą buvo pagaminta Vokietijoje maždaug 20 amžiaus viduryje, o šiuo metu įvairių markių sintetinė guma naudojama daugelyje sričių. Sintetinė guma gaminama polimerizuojant monomerus; paprastai polimerizuojamas stirenas bei butadienas ir gaunama stireno butadieno guma (SBR) bei polibutadieno guma (BR).

Panašiu būdu polimerizuojami ir kiti monomerai, pvz., iš etileno ir propileno gaunamas junginys EPDM. Žemiau išvardinti kiti sintetinės gumos tipai: Butilas, tiksliau vadinamas izobutileno izopreno guma, kurią galima modifikuoti naudojant halogenų (chloro arba bromo) atomus ir išgauti chlorbutilą arba brombutilą, drauge vadinamus halo-butilais ir nitrilu (akrilnitrilo butadienu). Gaminamas netgi sintetinis natūralios gumos pakaitalas, vadinamas poliizoprenu.

Sintetinė guma yra gaminama visame pasaulyje; daugiausiai jos pagaminama Kinijoje, JAV, Japonijoje, Korėjos Respublikoje ir Vokietijoje.

Ir natūrali, ir sintetinė guma naudojama labai įvairiems gaminiams gaminti: padangoms, padangų atraminio paviršiaus atnaujinimui, klijams ir lipniai juostai bei lipnioms etiketėms, guminėms grindų dangoms, pramoninėms žarnoms, tarpikliams, iš gumos ir metalo gaminamoms dalims bei nuo vibracijos saugančių sistemų komponentams, farmacijos produktams, plonos gumos gaminiams (latekso pirštinėms, prezervatyvams), kateteriams ir daugybei kitų gaminių.